Aktualności

Uwaga na fałszywe tytuły wykonawcze

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku występującymi (na terenie całego kraju) niebezpiecznymi przypadkami kierowania do kancelarii komorniczych wniosków egzekucyjnych wraz z podrobionymi tytułami wykonawczymi.

Czytaj więcej

Ogłoszenie o egzaminie konkursowym na aplikację komorniczą

Minister Sprawiedliwości na podstawie art. 29c ust. 1 i art. 29d ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. z 2015 r. poz. 790, z późn. zm.) wyznacza termin egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą na dzień 24 września 2016 r. (sobota) godz. 11.00.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Spartakiada Prawników 2016 Szczecin

Szanowni Państwo, Rada Izby Komorniczej w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach od 7 do 11 września 2016 r. odbędzie się XXVII Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników, organizowana przez Stowarzyszenie Ogólnopolska Spartakiada Prawników Szczecin 2016.

Czytaj więcej

Atak na komornika

Krajowa Rada Komornicza z głębokim ubolewaniem odnotowała fakt, że w dniu 15 lipca 2016 roku w kancelarii adwokackiej w Zamościu doszło do aktu czynnej napaści na Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Zamościu. W wyniku tego zdarzenia komornik utracił przytomność i doznał wstrząśnienia mózgu.

Czytaj więcej

Komornicy niezawinili

W nawiązaniu do reakcji mediów na zagrożenia dla kwot 500+ zdeponowanych na kontach dłużnika informujemy, iż Krajowa Rada Komornicza przewidywała możliwość zaistnienia takiej sytuacji i wnioskowała od wielu tygodni o podjęcie działań zapobiegawczych.

Czytaj więcej

VII Integracyjny Piknik Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.06.2016 r. (sobota) odbędzie się VII Integracyjny Piknik Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Piknik odbędzie się na terenie stacjonowania Szwadronu Kawalerii Kompanii Honorowej Wojska Polskiego (ul. 1. Praskiego Pułku, Stara Miłosna) w godz. 10.00–18.00. 

Czytaj więcej

V Mistrzostwa Prawników w Tenisie o Puchar Dziekana OIRP w Poznaniu

Dziekan oraz członkowie Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w V Mistrzostwach Prawników w Tenisie o Puchar Dziekana OIRP w Poznaniu.

Czytaj więcej

VIII Kongres Kobiet

Szanowni Państwo,

Rada Izby Komorniczej w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach 13 i 14 maja 2016 r. w Hali Torwar w Warszawie odbędzie się VIII Kongres Kobiet.

Czytaj więcej

Konferencja UW

Szanowni Państwo, Rada Izby Komorniczej w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniu 13 maja 2016 r. odbędzie się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Unijne i krajowe prawa spadkowe. 

Czytaj więcej

Konferencja SWPS

Szanowni Państwo, Rada Izby Komorniczej w Warszawie uprzejmie informuje, że Uniwersytet SWPS organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową pt.: „Aktualne problemy wykonywania zawodu komornika sądowego”.

Czytaj więcej