Aktualności

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Komorników Sądowych Izby Komorniczej w Warszawie

Zgodnie z art. 93 pkt 9 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji zwołane zostało Zwyczajne Walne Zgromadzenie Komorników Sądowych Izby Komorniczej w Warszawie

Czytaj więcej

Ogłoszenie o egzaminie komorniczym 2017

Informujemy: Minister Sprawiedliwości, na podstawie art. 31 ust. 1 i art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. z 2016 r. poz. 1138) wyznaczył termin egzaminu komorniczego.

Czytaj więcej

VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych

Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi w dniu 22 listopada 2016 r. organizuje VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych pod hasłem „Nie unikaj komornika”.

 

Czytaj więcej

Uwaga na fałszywe tytuły wykonawcze

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku występującymi (na terenie całego kraju) niebezpiecznymi przypadkami kierowania do kancelarii komorniczych wniosków egzekucyjnych wraz z podrobionymi tytułami wykonawczymi.

Czytaj więcej

Ogłoszenie o egzaminie konkursowym na aplikację komorniczą

Minister Sprawiedliwości na podstawie art. 29c ust. 1 i art. 29d ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. z 2015 r. poz. 790, z późn. zm.) wyznacza termin egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą na dzień 24 września 2016 r. (sobota) godz. 11.00.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Spartakiada Prawników 2016 Szczecin

Szanowni Państwo, Rada Izby Komorniczej w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach od 7 do 11 września 2016 r. odbędzie się XXVII Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników, organizowana przez Stowarzyszenie Ogólnopolska Spartakiada Prawników Szczecin 2016.

Czytaj więcej

Atak na komornika

Krajowa Rada Komornicza z głębokim ubolewaniem odnotowała fakt, że w dniu 15 lipca 2016 roku w kancelarii adwokackiej w Zamościu doszło do aktu czynnej napaści na Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Zamościu. W wyniku tego zdarzenia komornik utracił przytomność i doznał wstrząśnienia mózgu.

Czytaj więcej

Komornicy niezawinili

W nawiązaniu do reakcji mediów na zagrożenia dla kwot 500+ zdeponowanych na kontach dłużnika informujemy, iż Krajowa Rada Komornicza przewidywała możliwość zaistnienia takiej sytuacji i wnioskowała od wielu tygodni o podjęcie działań zapobiegawczych.

Czytaj więcej

VII Integracyjny Piknik Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.06.2016 r. (sobota) odbędzie się VII Integracyjny Piknik Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Piknik odbędzie się na terenie stacjonowania Szwadronu Kawalerii Kompanii Honorowej Wojska Polskiego (ul. 1. Praskiego Pułku, Stara Miłosna) w godz. 10.00–18.00. 

Czytaj więcej